Čajové pokušenie

Čajové pokušenie

Po dlhšom čase vám opäť prinášam môj obľúbený mesačný príspevok v podobe čajíkov. Tentokrát sa u mňa objavili rovno tri druhy, pričom každý je niečím výnimočný. Tak, ktorý najviac oslovil vás?

Mojou prvou voľbou, po ktorej som už dlho pokukovala bol ajurvedský čajík s názvom Pocit radosti. Hovorí sa totiž, že ajurvedské čaje skutočne pomáhajú, a keďže som zo stránky zlatea.eu mala možnosť vyskúšať ajurvedský čajík s názvom Jin Jang, ktorý ma nesmierne oslovil, chcela som skúsiť niečo, čo by moju náladu mohlo zvýšiť do výšin. A tým bol práve pocit radosti.
Tento čajík má nesmierne zvláštnu a atypickú chuť. Je korenistý, no i napriek tomu veľmi jemný a zľahka sladký. Musím povedať, že aj napriek tomu, že mám rada zemité čaje, korenisté nie sú to pravé pre mňa. Tento mi však celkom zachutil. A to aj napriek tomu, že obsahuje napríklad koriander či zázvor, čo naozaj nemusím. Ako celok je však naozaj chutný.
Opäť ide o čaj, ktorý hýri samotnými farbami. V tomto prípade to však nie je až také výrazné ako napríklad pri Kubánskej noci. Na pohľad je však naozaj atraktívny. Prevažne v ňom nájdeme oranžové až žlté tóny, no vyskytujú sa tu aj modré kvety či červené bobuľky.
Na stránke Zlatea som si už tak nejako zvykla, že väčšina čajov sa luhuje 3 minúty, u tohto je však luhovanie trocha dlhšie, a to 5-8 minút. Túto „časovú chybičku krásy“ mu však vylepšuje samotný fakt, že je určený až na neuveriteľných 50 porcií.
Tento čajík som si opäť zobrala v darčekovom balení s krásnou srdiečkovou šálkou s dvojitým sklom 🙂 A keďže ich mám už 4, nepotrvá dlho a možno sa na mňa šťastie usmeje natoľko, že sa vám budem môcť pochváliť celým setom týchto nepálivých pohárov aj napriek tomu, že do nich nalejete horúci čaj. 
Čo vás asi najviac zaujíma je to, či mi skutočne pomáha. Neviem vám to však povedať s určitosťou. Všimla som si však, že už nie som až taká pesimistka ako kedysi a život beriem viac s humorom, poprípade si poviem, že to tak malo byť. Čo u mňa nie je také bežné. Pitie čaju si však doslova užívam. Korenistá a jemná chuť vo mne zaručene vyvoláva aspoň chvíľkový pocit radosti. A ako som to teda vymyslela? Čajík si zo zásady beriem do termosky, a počas celého dňa si ho môžem popíjať. 
Kto by nemiloval sladkasté no zároveň exotické tóny pomaranča? Pomaranč, podobne ako aj iné citrusové tóny patria k hlavným zložkám čajov. Musím sa priznať, že tomu nebolo tak dávno, čo som pravidelne popíjala pomarančový – porciovaný čaj. Ako by som zhodnotila tento?
Svieži BIO pomaranč je na rozdiel od porciovaného čaju úžasne voňavý a jeho chuť i aróma je neporovnateľná. Pri popíjaní tohto čaju mám doslova pocit, akoby som si do neho nastrúhala čerstvú kôru z pomaranča. A musím povedať, že to chutí naozaj úžasne. 
Samotný fakt, že ide o BIO čajík povzbudí asi každého. Podobne ako to už býva zvykom, aj tento čajík patrí k farebným potešeniam. Na rozdiel od Pocitu radosti však tá farebnosť nie je až taká výrazná. V tomto prípade sa stretnete prevažne so žlto-oranžovými tónmi, ktoré dotvára červená farba. 
V tomto prípade ide taktiež o dlhšie luhovanie – až 10 minút. Čajík je určený na 30 porcií, avšak podľa toho ako ho míňam ja mám dojem, že mi vydrží oveľa dlhšie.
Tento čajík zaujme asi každého študenta, ktorý si už so svojimi skúškami, zápočtami, písomkami či prácami nevedia dať rady. Onedlho nás dostihnú zápočty, a my sa na ne pripravujeme už teraz. Snažíme sa učiť, pripravovať sa, no niektoré predmety, ktoré mnohokrát patri k našim „obľúbeným“ nás dokážu potrápiť. Tak nejak to je aj u mňa. Problémom však nie je iba samotný fakt, že to učivo je ťažké, ale aj to, že si skrátka neviem dať rady s naučením sa ho.
Tentokrát sa môžete tešiť na bylinkový čaj z osvedčenej zmesi, kde nesmie chýbať napríklad aj také ginko. Vôňa ako aj chuť je bylinková, no rozhodne nemôžem povedať, že ide o obyčajný bylinný čaj. To však cítite aj pri chuti, ktorá je oveľa lahodnejšia.
Po prvýkrát som sa na stránke Zlatea stretla s tím, že ponúkajú čaj, ktorý nie je farebný. Všetky bylinky majú zelenú či žltú farbu. Pre mňa to však nie je sklamaním, keďže som si čaj kupovala kvôli účinkom.
Čo sa týka samotného vplyvu na mňa, musím skonštatovať, že sa pri pití cítim oveľa uvoľnenejšie. A to či mi pomáha? Podarilo sa mi odprezentovať seminárnu prácu z anglického jazyka, pričom som ani poriadne nevedela o čom hovorím, keby sa ma v ten moment niekto spýtal ako sa volám, určite mu nebudem vedieť odpovedať a v neposlednom rade ma moja učiteľka pochválila, že aj keď tam boli mierne chybičky, moja práca bola veľmi pekná a bolo vidieť, že som sa naozaj snažila a dala si na nej záležať. 
Mojim veľkým prekvapením od tejto firmy bol aj malý „prídavok“ v podobe troch vzoriek čajíkov. Tieto vzorky sú naplnené ideálnym množstvom pre jednu porciu. Ako vzorky som dostala rovno tri čajíky a to: Poklad karibiku, Oriešková roláda a BIO lesné plody.
A čo ma zo vzoriek potešilo najviac? Rozhodne oriešková roláda, ktorá neobsahuje cukor 🙂 

24 thoughts on “Čajové pokušenie

 1. Cajiky miluju a piju denne. Chodim casto do Oxalisu (ten u nas prodava sypane caje) a testuju novy vecicky 🙂 moc se mi libi baleni tech tvych caju maji to hodne prakticky takovy boxy na to

  1. ja ho pijem teraz dosť často. Pravdu povediac, za 3 dni som ho pila neustále, no naučila som sa asi za 3 hodiny celú 180 stranovú knihu 🙂 čo je podľa mňa super. Musím však poznamenať, že niektoré veci som z knihy už predtým vedela – v dôsledku toho, že sme ich mali na iných predmetoch

 2. Ten pomarančový vyzerá úplne fantastický. Aj keď aj ten pocit radosti nemusí byť zlý. Ja osobne naozaj všetko vypijem. A momentálne som sa dala práve na sypané čaje. Zistila som že sú oveľa chutnejsie a vonavejsie.

 3. Ten první vypadá krásně. Ale osobně bych se nechala zlákat úplně na všechny. Navíc k jejich dobru mluví i ty krásné obaly a ten hrníček ♥
  Nejlepší ale je, že podle tvých slov fungují jak mají a to je jedině dobře :3

  Gabux

 4. Katka, som veľmi rád, že Vám naše čajíky chutia a veľmi sa teším, že o nich takto píšete, čím aj nám dávate fantastickú spätnú väzbu. Zo srdca Vám za to Ďakujem.
  A mám ešte jeden tip pre Vás. Pocit radosti je aj môj favorit. Určite ho vyskúšajte aj ako čajové latté s mliekom. My máme doma obrovskú spotrebu mlieka, práve kvôli tejto kombinácii 🙂 🙂 https://www.zlatea.eu/blogs/navody/caj-latte-pripravte-si-doma-lahodne-cajove-latte
  s prianím pekného dňa, Ľudovít Zlatý, ZLATEA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *